2015’te Sevgililer Gününe Hazır mısınız? Aradığınız Orjinal Hediye Burda!

sevgililergunubanner14 Şubat artık burnumuzun dibinde. Bununla birlikte, hediye ararken bulduğum Minute of Life servisinden bahsetmeden önce, biraz işin derinine inelim. Günümüzde, büyük çoğunlukla genç jenerasyonda, sevgililerin birbirine hediyeler aldığı, kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir. Tahminlere göre 14 Şubat günü, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir. Bunun yanı sıra hediye alımlarından kaynaklı piyasada satışlar artmaktadır. Biraz mitolojiye bakarsak, Şubat ayı ortasının aşk ile ilişkisi antik çağlara dayanmaktadır. Antik Yunan takvimlerinde, Ocak ayı ortası ile Şubat ayı ortasının arasında kalan zaman Gamelyon ayı olarak adlandırılmıştı ve Zeus ile Hera’nın kutsal evliliğine adanmıştı.

Antik Roma’da 15 Şubat, bereket tanrısı Lupercus’un onuruna, Lupercalia günü olarak kutlanmaktaydı. Bu günde, Lupercus’un din adamları tanrıya keçi kurban ederlerdi. Daha sonra kafalarının üstüne koydukları bir parça keçi derisi ile Lupercus’u simgeleyerek, Roma sokaklarında koşturup, karşılaştıkları herkese dokunurlardı. Genç kızlar gönüllü olarak ileri atılır ve bereket tanrısının dokunuşundan paylarını almaya çabalarlardı. İnanışa göre bu dokunuş sayesinde doğurganlıkları kolaylaşacaktı.

Tabi bunların hepsi güzel ve hoş, peki siz sevgilinize nasıl bir hediye hazırlığındasınız? Herkes gibi banal hediyeler peşinde mi koşacaksınız, yoksa farkınızı ortaya mı koyacaksınız? İkili ilişkiler zamanın en önemli elementlerinden bir tanesidir. 14 Şubat 2015 yaklaşırken, hem işinizi kolaylaştımak amacıyla, hem de orjinal ve beklenmedik bir hediye oluşturmanız için, sizlere bir internet sitesinden bahsedeceğim. Sitenin adı, Minute of Life, Peki Minute of Life Nedir? Site üzerinden fotoğraflarınızdan, vidyolarınızdan oluşturabileceğiniz bir albümü zamanlı olarak gönderebiliyorsunuz.

Peki Nasıl? Biraz aşağıda çok daha ayrıntılı ve resimli anlatıcam. Ancak kısaca özet geçmek istiyorum. Minute of Life sitesine girdiğinizde, sizden ne hakkında mesaj hazırlamanız gerektiğini soruyor. Konumuz sevgililer günü olduğundan, Say I Love You’yu seçiyoruz. Sonra medya editöre gelip, fotoğraf, vidyo veya kendimizi kaydediyoruz. Sonrasında, kime göndereceğimizi seçiyoruz. Burdan sonrası çok önemli, yani zaman kısmı, alıcının nezaman mesajınızı görmesini istiyorsanız, o zamanı seçiyorsunuz. Sevgililer günü mesajı hazırladığımız için 14 Şubatı seçip bir de zaman seçiyoruz. Sonrasında da gönderiyoruz. Alıcı, mesajınızı o seçtiğiniz tarih ve zaman gelmeden göremiyor. Bugünden hazırladığınız mesajınızı 14 Şubat 2015 tarihine gönderebilirsiniz.

Şimdi Gelelim Ayrıntılara,
Adım Adım, Resimli Nasıl Minute Of Life Kullanılarak Sevgililer Günü Mesajı Oluşturulur?

Öncelikle http://minuteoflife.com sitesine giriyoruz. Burada hemen saatin sağ tarafındaki “Create Your Minute” butonuna basarak bir tema seçiyoruz.

MOLMAIN

Ben sevgimi belirmek istediğim için, “Say I Love You” düğmesine bastım.

Tema seçimi yaptığımız sayfa
occassions

Medya editör yükleniyor…
editorloading

Ve geldik medya editöre, Burada üst taraftaki “Add Photos/Videos” düğmesine basarak, bilgisayarımızdaki o daha önce topladığımız bütün fotoğrafları seçerek bir seferde yüklüyoruz. Ondan sonra her fotoğrafa benim yaptığım gibi hatıralarınızı ekleyebilirsiniz. Yada dilerseniz, daha önce çektiğiniz bir vidyonuzu yine aynı butona basarak ekleyebilirsiniz. Hatta ve hatta “Record Yourself” butonunu kullanarak, webcam ile kendinizi kaydedebilirsiniz. Tüm görsellerinizi ekledikten sonra, “Add Audio” ile de sevdiğiniz veya ortak şarkınızı da albümünüze ekleyebilirsiniz. Sonra, yukarı sağ taraftaki büyük kırmızı butona (OK, I am Done veya Finish and Continue) tıklayarak, albümünüzün nasıl görüneceğini görebilirsiniz.

Medya Editörü | Burada albümümüzü oluşturuyoruz.
mediaeditor
aktivmediaeditor

Alıcınızın bilgilerini girdiğiniz kısım!
receiever

Alıcınızın mesajınızı görmesini istediğiniz tarih ve saati seçtiğimiz kısım!
dateandtime

 Kayıt olacağınız kısım!
registrationMOLL

 Son adım olan SEND (Gönder) Kısmı!
sendmessage

Sonra, zamanı, gösterim tarihi, alıcı bilgileri gibi adımları doldurduktan sonra, SEND (gönder), düğmesine basarak işlemi bitiyorsunuz. 2015`in en orjinal 14 Şubat sevgililer günü mesajını hazırladınız. Unutmayın, bu servis sayesinde, isterseniz, daha şimdiden 2016’ya da mesaj gönderebilirsiniz.

Reklamlar

2015’te Sevgililer Gününe Hazır mısınız? Aradığınız Orjinal Hediye Burda!’ için 5 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s