Erkek Arkadaşınız için En Romantik Hediye Nedir?

Bu yazıyı yazmadan önce uzun zaman düşündüm. Erkek arkadaşımın doğum günü yaklaştığında, yada herhangi bir sürpriz yapmak istediğimde hep aynı soruyla karşılaşıyorum ve kendi kendime soruyorum, “Bu sefer ne almalıyım?”, yine aynı şeyleri çevir çevir ver önüne. Aldığım reaksiyonda hep aynı, “teşekkürler kuşum, çok naziksin”.

Artık kendime dedim ki, her zaman banal hediyelerden oğlan bıktı, dolayısıyla, internette enine boyuna uzun bir araştırma yaptım. Tabiki de yine karşıma olağan şeyler olan, yok don, yok çerçeve, yok çakmak ve binlerce ıvır zıvır çıktı. Sonra “Minute Of Life” denen bir mesajlaşma servisiyle karşılaştım. Biraz içeriğini araştırınca anladımki, bu öyle sıradan bir mesaj değil, aksine zaman hediyesi. Biraz daha net olacak olursam, eğer bu erkek arkadaşınız sizin ise, demekki, siz ve sizin hayatınızdaki geçirdiğiniz ve ona armağan ettiğiniz zaman onun için en büyük hediye. Birlikte geçirdiğiniz dakikalar, yüzlerce fotoğraf, video ve selfie, sizin aslında hayat kronolojiniz. İşte tam da bu noktada, Minute of life size o değerli ve geri hiçbirşekilde gelmeyecek fotoğraf albümünüzden veya vidyonuzdan, hatta site içersinde kendinizi direk kayıt ederek, sevdiğiniz kişiye göndermenizi sağlıyor. (AŞAĞIDA DETAYLICA ADIM ADIM HERŞEYİ ANLATTIM)

augmentedtshirtHatta en sevdiğim kısım ise, erkek arkadaşınız bu mesajı tişörtün üstünde oynatabiliyor. Ben de hemen kolları sıvadım ve fotoğraf albümü kolaçan etmeye başladım ve bize ait fotoğrafları bir dosyada topladım ve her birine bir mesaj iliştirdim. Play Me if You Can olan tişörtü seçerek videomu iliştirdim. Kargo1 hafta geldi, sonra mesajı açtığında, öyle duygulanmış ki, hemen çiçek gönderdi ve, onlarca defa sen çok özel bir kızsın, işte sen benim ilerdeki eşim olmasını hayal ettiğim kişisin dedi. Bu bana tekrar zamanın ve hatıraların nasıl önemli olduğunu, bir çakmaktan ve bir cüzdandan nekadar daha değerli bir işe imza attığımı gösterdi. Eğer siz de, dandik hediyelerden ve anlamsız eşyalarla erkek arkadaşınızı bunaltmak istemiyorsanız, bu servisi deneyebilirsiniz.

Bakın Bu Da Videosu :Kendiniz bu sayfada nasıl çalıştığını görebilirsiniz. Aşağıdaki adımları kolayca uygulayabilir, kendiniz bu harika teknolojiyi test edebilirsiniz.

a. Öncelikle Minute of Life Mobil Uygulamasını Bedava İndirin.
Android için buraya, iOS için buraya tıklayın! Yada Uygulama marketinden “Minute of Life Augmented” olarak aratıpta bulabilirsiniz.

b. Cep telefonunuzda programı çalıştırıp, Augmented Reality Scanner butonuna tıklayarak QR kod okuyucuyu başlatın. Ve Aşağıdaki QR kodu okutun.
large_qr-2

c. QR kodu okuttuktan sonra, telefonunuzu aşağıdaki resme doğru tutun, ve resmin üzerinde bir video mesajın oynadığını göreceksiniz.
marker-2

Sizlere kolaylık olsun diye adım adım, sizlere nasıl hazırlayabileceğinizi göstereceğim.

Öncelikle http://minuteoflife.com sitesine giriyoruz. Burada hemen saatin sağ tarafındaki “Bir Mesaj Hazırla” butonuna basarak bir tema seçiyoruz.

1

Ben sevgimi belirmek istediğim için, “Seni Seviyorum” düğmesine bastım.

Tema seçimi yaptığımız sayfa
2

Medya editör yükleniyor…

4

Ve geldik medya editöre, Burada üst taraftaki “Fotoğraf/Video Ekle” düğmesine basarak, bilgisayarımızdaki o daha önce topladığımız bütün fotoğrafları seçerek bir seferde yüklüyoruz. Ondan sonra her fotoğrafa benim yaptığım gibi hatıralarınızı ekleyebilirsiniz. Yada dilerseniz, daha önce çektiğiniz bir vidyonuzu yine aynı butona basarak ekleyebilirsiniz. Hatta ve hatta “Video Çek” butonunu kullanarak, webcam ile kendinizi kaydedebilirsiniz. Tüm görsellerinizi ekledikten sonra, “Müzik Ekle” ile de sevdiğiniz veya ortak şarkınızı da albümünüze ekleyebilirsiniz. Sonra, yukarı sağ taraftaki büyük kırmızı butona (Tamam, Bitirdim) tıklayarak, albümünüzün nasıl görüneceğini görebilirsiniz.

Medya Editörü | Burada albümümüzü oluşturuyoruz.

53

Videoyu nasıl göndermek istediğimizi seçtiğimiz kısım!
6

Görseli Seçeceğimiz Kısım! (Video bu resimlerin üzerinde oynayacak)
78

Abonelik kısmı! (ilk ay zaten bedava)
9

 Alıcının bilgilerini yazdığımız kısım!
10

 Herşeyi Başarıyla Tamamladığımızdaki Ulaşacağımız Kısım!
11

Mobil uygulamaları indirip, hemen Mail adresine gelen QR kodu taratıp, Tişörtün üzerine bakarak videonuzu oynatmaya başlayabilirsiniz.
Bundan sonra artık işin en keyifli kısmına yani, erkek arkadaşınızın reaksiyonunu ölçebilirsiniz.
Bakalım sizin erkek arkadaşınızın reaksiyonu ne olacak.

Reklamlar

Erkek Arkadaşınız için En Romantik Hediye Nedir?’ için 112 yanıt

  • Evet sadece yazdığınız adres görebiliyor. Orada alıcının adresini girerken yukarda sağ tarafta Private (gizli) ve Public (Herkese açık) alanı var, Private butonunun seçili yapın. Gerçi varsayılan olarak tüm mesajlar gizli olarak gönderiliyor.

   Liked by 1 kişi

  • Merhabalar, eğer Herkese açık seçeneğini seçmediyseniz özellikle, tüm mesajlar gizli olarak gönderiliyor. Bir problem yok yani onu o otomatik olarak seçiyor. (gizli seçeneğini),

   Beğen

  • Gizem merhaba, Public yani herkese açık videolar herkes tarafından izlenebilir, Private videolar ise sadece gönderdiğiniz kişi tarafından seyrediliyor. Alıcının mail adresini girdiğin sayfada varsayılan olarak Private işaretlidir. Dolayısıyla tamamen güvenli. Rahat olabilirsin.

   Beğen

  • MSN’den gönderilirmi bilmiyorum. Ancak zaten gönderdiğiniz kişi mail olarak alıyor. O aldığı linkten izleyebiliyor. Ayrıca göndermek isterseniz de dropbox veya google drive kullanabilirsiniz. Onun haricinde Profilinizden vidyonuzu da indirebilirsiniz 🙂

   Beğen

  • Merhabalar, Siteye giriyoruz. Create your minute butonuna basıyoruz. Karşımıza gelen tema seçeneklerinden beğendiğimizin üzerine tıklıyor ve önizlemesine bakıyoruz. Temayı beğenirsek, OK düğmesine basarak medya editörüne geçiş yapıyoruz. Burada “Add Photos/Video” düğmesiyle fotoğraflarımızı veya videomuzu ekliyoruz. Yada eğer kendimizi kayıt etmek istiyorsak, Record Yourself seçeneğine basarak, kendimizi kayıt ediyoruz. Sonra tüm istediklerimizi yaptıktan sonra Add Text ile yazı ekleyebilir, yada Add Audio ile de arkaplan müziği ekleyebiliyoruz. Sonrasında yukarda beliren Sağ üst taraftaki butona (Finish and Continue veya OK, I’m Done) ile videomuzu hazırlamaya alıyoruz. Sonra OK tuşuyla, bir sonraki kime göndereceğimiz sayfaya geliyoruz. Burada alıcının adı, soyadı ve mail adresini giriyoruz. Next ile bir sonraki sayfaya geliyoruz. Burada alıcının görmesini istediğimiz tarih ve saati ve alıcının bulunduğu ülkeyi ayarlıyoruz. Next ile bir sonraki sayfaya yani kayıt sayfasına geliyoruz. Burada adınızı, soyadınızı ve e-mail adresinizi yazarak bir sonraki aşamaya geçiyoruz. Burada Videomuz artık gönderime hazır, Sadece SEND butonuna basarak gönderiyoruz. Umarım yardımcı olabilmişimdir 🙂

   Beğen

 1. duygu dedi ki:

  Ben hazırlayıp gönderdim mailine ama sordum mail geldi mi diye gelmediğini söylüyor neden gitmedi ve tekrar göndermem için ne yapmam lazım bulamadım 😦

  Liked by 1 kişi

  • Merhaba Duygu, Öncelikle mail adresindeki SPAM klasörünün de içersine göz atmasını isteyin, sonrasında ordada yoksa, bir başka hazırlayıp, kendinize yollamayı deneyin, eğer geliyorsa, demekki alıcının mail adresiyle alakalı bir sorun olabilir. Merak etmeyin, ben şuan kendime göndermeyi denedim, bana geldi.

   Beğen

  • Gerçekten sinir bozucu, eğer sana geliyorsa demekki siteyle alâkalı bir durum değil gibi duruyor. Bak şöyle yapabilirsin, sitedeki my profile e gir. Ordan paylaşım sayfasının linkini al ve sen mail olarak gönder. Yine aynı şey olmuş oluyor. İlk defa böyle bir sorun duyduğum için nasıl yardımcı olabilirim bilmiyorum 😦 ben şimdi deneme amaçlı 3 farklı gönderdim, hepside gitmiş.

   Beğen

 2. ESRA dedi ki:

  söylediğiniz bütün işlemleri gerçekleştirdim . fakat ardından sayfanın köşesinde işleminiz gerçekleşirken bir sorun oluştu gibisinden bir uyarı geldi. tekrar tekrar denedim olmadı..

  Liked by 1 kişi

  • Çok enteresan gerçekten, ben de böyle bir sorun yok, acaba sayfa bulunamadı gibi bir sorun mu? Çünkü diğer arkadaşlarda daha önce bu şekilde bir sorunla karşılaşmamışlardı. Başka bir tarayıcı kullanarak deneyebilirsin. Mesela Chrome ise, Firefox kullan, yada başka bir tarayıcı ile deneyip, burdan yine deneyimlerini paylaşabilirsin.

   Beğen

 3. Bu arada hatırlatayım, yeni yıl teması da eklenmiş, şimdiden arkadaşların, eşin dostun yeni yılını da bu servisle kutlayabiliyoruz. Ben şimdiden 31 Aralık 2014’te iyi bir zaman kaptım 🙂 Haberiniz olsun 🙂

  Beğen

 4. zehra dedi ki:

  tema seçemiyorum üstüne basınca video çıkıyo oda açılmıyo zaten temasız yapınca da yaptıklarımı kendim izleyemiyorum nedenini öğrenebilirsem çok sevinirim

  Liked by 1 kişi

  • Merhabalar Zehra, temanın üzerine bastığında açılan vidyoda, aşağıdaki OK tuşuna basarak medya editöre gidebilirsin. Medya editörde tamamen herşeyi hazırladıktan sonra izleyebilirsin.

   Beğen

 5. Emine dedi ki:

  Merhaba , ben yaptım alıcıya erkek arkadasımın bilgilerini yazdım ondan sonraki adımdada kendi blilerimi yazdım ama video benm e mail’i me gitti ?

  Liked by 1 kişi

  • Merhabalar, Eğer video yüklediyseniz veya çok fazla fotoğraf yüklediyseniz, sitedeki yoğunluktan dolayı, işlemler biraz yavaş işleyebilir, lütfen bekleyiniz!!, Eğer video hazırlamadan önce kayıt olursanız, yaptığınız herşey, MY PROFILE’e draft yani geçici medya olarak kaydolur, oradan istediğiniz zaman devam edebilirsiniz.!

   Liked by 1 kişi

  • Merhabalar Nermin, ben denedim şuan herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Başka bir tarayıcıdan öncelikle Facebook’a giriş yap, sonra diğer sekmeden Minute of Life a giriş yapmayı dene muhakkak olacaktır. Kolay Gelsin!

   Beğen

 6. Sumeyra dedi ki:

  Sen ne muhtesem bir fikir vermişsin böyle ya 😀 Çok sağol 😀 Yani şuan işime yaramayacak bir özel günü beklemem gerekecek ama o gün geldiğinde kesinlikle bunu denicem 😀

  Liked by 1 kişi

  • Merhabalar Sümeyra, 🙂 ben çok teşekkür ederim. Bunu ilk bulduğumda dedim işte bu. Bu arada zaman ayarlanabilir olduğundan ben doğum günü, yılbaşı ve diğer özel günleri kutluyorum zamanını da ona göre ayarlıyorum. Facebook felan sıktı artık. 🙂 tekrar teşekkürler.

   Beğen

 7. Eda dedi ki:

  gönderdikten sonra videonun altında ‘gönderi zarfı açamadım’ diye kırmızı bi yazı çıktı altında da ‘baska bi e-posta deneyin’ yazıyodu bende sorun mu oldu diye kendi e-mail adresimi yazdm bana geldi mail bende açtım daha sonra sayfaya baktıgımda o yerde dakika kullanıcıya iletildi yazıyodu mail şimdi sadece bana mı geldi ? bi bilginiz var mı? boşuna mı gitti o kadar uğraşım yoksaaa 😦

  Liked by 1 kişi

  • Merak etmeyin, alici muhakkak alacaktir. Siz yine de sitede My Profile icine girip, (sag ust tarafta), olusturdugunuz vidyonun altindaki http://prntscr.com/5q9fre kismindan onun mail adresini yaziniz. O yazi cikar, daha aldigi linke tiklamamis demekki, tiklayinca, daha izlemedi cikar, cunku daha vidyonun zamani gelmemis. Merak etme hersey yolunda 😀

   Beğen

   • Toprak dedi ki:

    çok teşekkür ederim bir soru daha sormak istiyorum ben deneme amaçlı önce kendime attım 🙂 mail gelmiş linke bastığımda açılmıyor giriş yapmak gerekiyor mesela ben arkadaşıma gönderdiğimde onun bu videoyu görmesi için siteye giriş mi yapması gerekli?

    Liked by 1 kişi

   • Rica ederim :), hayır giriş yapmasına gerek yok. Ona gelen linke tıklıyor, ona özel sayfa açılıyor. Eğer zamanı gelmişse hemen video oynuyor, zamanı gelmemişse gösterim tarih ve zamanı sağ üst tarafta yazıyor. Yani alıcının kayıt olmasına felan gerek yok. 😀

    Beğen

 8. Sevgililer gününe 1 aydan az bir süre kaldı. Bu da demek oluyor ki, sevgilinize hazırlayacağınız sürpriz için de zaman daralıyor. Minute of Life olarak sevmenin ve sevilmenin ne demek olduğunu çok iyi bildiğimiz için bu işe bir el atmak istedik. Bundan dolayı, ödülü 100 dolarlık E-Bay veya Amazon hediye çeki olan bir yarışma hazırladık. Bu yarışmaya Minute Of Life sayfalarını beğenen herkes katılabilir. Eğer daha henüz beğenmediysen, hemen sayfamızı beğenerek yarışmadaki yerini alabilirsin. Kazanmak için neler mi gerekli?
  1. Öncelikle Minute of Life sitesinden sevgini gösteren bir mesaj hazırla.
  2. Minute Of Life Facebook sayfasında paylaş. Yada Youtube linkini bu yazının altına yorum olarak at. Ve şu şekilde alıcının ismini ekle. (Örnek: @Ahmet için bu ‪#‎minuteoflife‬ hazırladım.)
  3. Sonra hazırladığınız slideshow mesajını duvarımızda paylaşacağız.
  4. En çok beğenilen 3 minuteoflife mesajından bir tanesi kazananı belirleyecek.
  Bu yarışmaya Minute of Life ile hazırladığınız mesajlarınızla 10 Şubata kadar katılabilirsiniz. Talihli 11 Şubat 2015 tarihinde açıklanacaktır.
  Önemli: Bu yarışma hiç bir sponsor tarafından yönetilmemekte ve Facebook ile bağlantısı bulunmamaktadır. Yarışmacılar sadece Minute of Life tarafından ödüllendirilmektedir.

  Beğen

 9. Irmak dedi ki:

  Merhaba, site açıldıktan sonra create your minute’ten sonrası ilerlemiyor. Bir video açıyorum OK’a basıyorum ancak yükleyemiyor, Skip’e basınca da ilerlemiyor. 404 error veriyor. Dün denediğimde açılmıştı. Bugün sabahtan beri denesem de olmadı. Arkadaşım doğum günü 12’sinde. Nasıl yetiştireceğim. 😦 Buna benzer başka uygulamalar da var mı bildiğiniz?

  Beğen

 10. Irmak dedi ki:

  Çok teşekkürler, yaptım. fakat bu sefer de yüklemede %98’de kaldı 🙂 1 saattir beklememe karşın hala yüklenemedi. Sadece bekleyeyim mi yoksa başka bir çözüm yolu var mıdır?

  Liked by 1 kişi

 11. kamile dedi ki:

  ben bütün her şeyi yaptım ama ok, i am done kısmı gri yani aktif değil. üstüne gelince please create a message to preview yazıyor napmalıyım.?

  Beğen

 12. Irmak dedi ki:

  Hallettim. Aynı problemi yaşayan olursa diye anlatayım, %98’de kalmış olan sayfanın linkini başka tarayıcıya kopyaladığınızda tüm yüklediğiniz fotoğraflar yeniden yükleniyor hiçbir veri kaybetmiyorsunuz kaldığı yerden devam ediyor.

  Fakat şimdi yeni bir problem var ki, ben arkadaşıma bir mail gelecek sana belki de gelmiştir dedim lakin gitmemiş. Mail gelmedi hiç diyor. Neden gitmedi sizce?

  Liked by 1 kişi

  • Merhabalar Irmak, seni gerçekten tebrik ediyorum. Ben biraz önce bir tane yapıp kendime gönderdim. Mail geldi. Mailin gitmemesinin sebepleri şunlar olabilir.
   – Mail adresi yanlış olabilir.
   – Mail adresinin Spam yani istenmeyen mailler kısmına gitmiş olabilir.
   – Genelde hotmail maillerinde gitmeme olayı olabiliyor.

   En güzeli, kendi kendinize bir kere gönderip denemeniz. Ayrıca, Mesajı hazırladıktan sonra, My Profile içindeki profil sayfanızdan http://prntscr.com/6fcnza videonun altındaki View video page tuşuna basın. Açılan yeni penceredeki linki (bu arada o link şu şekilde görünüyor http://prntscr.com/6fcoe2) istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz, yada sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Kolay Gelsin… 🙂

   Beğen

  • Merhabalar Tuğba, Eğer alıcının e-posta adresini yanlış yazdıysanız, büyük ihtimalle öyle olmuş olabilir. Eğer doğruysa, o zaman alıcı, aldığı maili silmiş olabilir. Ya da spam olarak işaretlemiş olabilir. Kendinize bir mesaj hazırlayı gönderebilir, sistemin çalıştığından emin olabilirsin. Kolay gelsin.

   Beğen

 13. EZGİ ÖZKAN dedi ki:

  BEN GÖNDERDİM OKADAR DA UĞRASTIM AMA MAİL KİŞİYE ULAŞMADI? GİDEN HİÇ BİŞİ YOK NEDEN SAHTEMİ BU İŞ

  Beğen

  • Ezgicim, sahte olsa bu kadar yorum var, birileri derdi herhalde. Onun haricinde, ulaşamasının sebepleri arasında şunlar olabilir:
   1. Alıcının e-posta adresi yanlış girilmiş olabilir.
   2. Alıcının e-postasında gelen mesajlar kutusunda değilde, spam klasörüne gelmiş olabilir.
   3. Alıcı, e-postayı açmadan yanlışlıkla silmiş olabilir.
   Sistemin çalıştığından emin olmak istiyorsanız, kendi kendinize bir mesaj göndermeyi deneyebilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin.

   Beğen

 14. merve dedi ki:

  ben vıdeoyu yaptım gönderdım lakın kendı profılımden vıdeo ınmıyo dowland dedıgımde hata verdıgını söyluyo butun emeklerım bosa mı gıttı ve o vıdeo ulasmıcak mı sımdı yanı vıdeo mu acıp ızleyemıcek mıyım ? yardımcı olursanız sevınırım

  Beğen

 15. ESRA dedi ki:

  Merhabalar öncelikle böyle güzel bir paylaşımdan dolayı size çok teşekkür ediyorum 🙂 Benim 8 yıllık bir ilişkim var böyle güzel bir hediye görünce kaçırmayayım dedim hazır yıl dönümümüzde yaklaşırken fakat yıllardır biriken fotoğraflar fazla geldi sanırım baya ayrıştırmama rağmen 180e yakın fotoğraf ve 2 video yükledim saatlerdir yükleniyor. fotoğrafların çokluğundan olduğunu tahmin ediyorum fakat acaba iptal edip fotoğrafları teker teker mi yüklesem daha kısa zamanda mı olur? 2. bir sorumda şu anda yüklemeye çalıştığım fotoğraflar yüklendikten sonra kendi arasında değişim(örneğin; 1. ile 5.nin yerini )yapabiliyor muyum veya beğenmediğim fotoğrafı çıkarabiliyor muyum? Cevaplarsanız çok sevinirim 🙂 Tekrar çok teşekkürler 😀

  Beğen

  • Merhabalar Esra, öncelikle rica ederim. Ben de ilk bulduğumda çok sevmiştim, hala da kullanıyorum. Bu arada 180 foto ve 2 video evet biraz uzun, fotoğrafları 12’şer 12’şer yükleyerek zamanı kısaltabilirsiniz. Tavsiyem fotoğraflarınız 40-50’yi geçmesin. Evet fotoğrafı fareyle tutup istediğiniz yere sürükleyerek yerini değiştirebilirsiniz. İstediğiniz fotoğrafıda fotoğrafın üzerine birkere tıklayıp üzerindeki çarpı işaretine tıklayarak çıkarabilirsiniz. 🙂 Güzel bir arşivin olduğuna eminim ve süper bir hediye oluşturacağından da eminim. Kolay Gelsin. 🙂

   Beğen

  • Merhabalar Şeyma, Evet! gönderdikten sonra, My Profile (Sağ Üst tarafta) içersinde videoyu indirebilirsin. Download tuşuna basarak bilgisayarınıza kaydedebilirsin. İyi günler 🙂

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s